Kůže, Nejlepší odpovědi

Jak se postarat o vaši kůži v jednotlivých krocích?

Krásná a hebká kůže je něco, po čem touží snad každý z nás. Bohužel si na správnou péči o naši pleť zkrátka někteří nenajdou potřebný čas, či volí nesprávné techniky, které stav kůže spíše zhoršují, než zlepšují. Každý večer myslíme pouze na to, jak se schováme pod peřinu a konečně si po dlouhém dni odpočineme. To je samozřejmě v pořádku. Pokud ale chcete ráno nějak vypadat, neměli byste zapomínat na večerní péči o kůži! Jak se o ni tedy postarat?

Co se týče péče o kůži, nejdůležitější je býti systematičtí. Jinak se náš epidermis začne vysoušet a loupat, což se značně projeví na vzhledu vaší kůže. Péči o kůži začněte horkou vanou; nezapomínejte ale na to, že voda by neměla být vroucí, ani přespříliš horká. Ke koupeli můžete přidat kousky citronu, esenciální oleje, koupelovou bombu či nějaké bublinky. Horké koupele otevírají póry, stimulují krevní oběh a uvolňují celý náš organismus. Vše co potřebujete je 15 minut, po uplynutí kterých se budete cítit uvolněněji a vaše kůže bude připravena na čištění.

peeling.jpg

Během koupele můžete použít škrabku, která pomůže zbavit vaše tělo mrtvých kožních buněk a nechtěných organismů. Kromě toho škrabání vaši kůži tónuje a zamezuje vrostlým chloupkům. Zvolte si škrabku s jemnými štětinami, či speciální rukavici nebo houbu. Exfoliace zrychluje absorpci elementů nacházejících se v kosmetických prostředcích a činí naši kůži jemnější na dotek.

Během procesu škrabání či ihned po něm se pusťte do masáže. Masáž má řadu výhod, ale musíte vědět, jak ji správně provádět. Je důležité masáž začít na nižších partiích a postupně se propracovávat k těm, které se nacházejí výše. Postupně se dopracováváte k srdci. Paty, kolena a lokty můžete masírovat intenzivněji, jelikož je kůže na těchto partiích tlustší než je běžné. Masáž dále pomáhá při redukci celulitidy.

Dalším krokem v oblasti péče o pleť/kůži jeobličejová či tělová maska.
Masku si můžeme zakoupit v drogerii, či si ji vytvořit sami. Nesmíte pouze zapomínat na to, že všechny ingredience musí být určeny pro váš kožní typ a jeho potřeby. Hydratační či čistící masky aplikujeme dokud jsou póry stále otevřené a tělo stále nahřáté a stimulované po naší koupeli a masáži. Díky tomu se všechny elementy dostanou hlouběji do kůže.

Po umytí obličejové masky je možné naši kůži hydratovat za použití lubrikantu či tělového másla. Aplikováním tohoto druhu kosmetiky regenerujeme a tónujeme naši kůži. Pro správnou aplikaci stačí tenká vrstva kosmetiky. Stačí počkat než se vše vstřebá a hurá do postele!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *