Kůže, Zajímavost

Color correction či clown contouring – o co jde?

Contouring není v žádném případě novinkou, ale v poslední době se může chlubit stále větší popularitou mezi ženami, které si make-up nanášejí pouze ke speciálním příležitostem. Minulý rok byla trendy technika „strobing“ a tradiční bronzový contouring. Nyní je stále populárnější metoda colour correcting. Jak funguje?

Color correcting, jak název napovídá je contouring za pomoci barvy. Jde o to, že namísto tradičních bronzerů používáme barevné korektory. Tato metoda perfektně zvýrazňuje přírodní obličejové kontury a zakrývá všechny nedokonalosti naší kůže. Jak funguje? Aplikujeme ve stejnou chvíli korektory různých barev, podle potřeb naší kůže. Do oblastí, které většinou zvýrazňujeme (střed čela, horní část nosu, tváře) aplikujeme korektor v zeleném či žlutém tónu. Zelený korektor je také skvělý pro skrývání zarudnutí či pupínků. V oblasti očí stačí aplikovat oranžový korektor, či červený, pokud máte problémy s kruhy pod očima. Na tvářích vytvořte růžová kolečka, která vytvoří efekt červenání se.

make-up.jpg

Může se za pomoci barev dosáhnout silnějšího konturovacího efektu?
Vloggeři z oblasti make-upu nás ujišťují o tom, že je to opravdu možné. Metoda Color correcting by měla být pro naši kůži efektivnější a jemnější. Vše závisí na správné aplikaci barev a jejich následném míchání tak, aby se okraje perfektně promíchaly s barvou naší kůže a vytvořili efekt přírodního rozmazání. Nejdůležitější částí contouringu je, abychom barvy míchali tak dlouho, dokud se téměř nevstřebají do kůže a nevytvoří tak přírozený efekt.

Odkud tento nápad na používání korektorů namísto make-upových základů, bronzerů a highlighterů přišel? Color correcting je trend, se kterým přišla jedna sedmnáctiletá vloggerka z Vancouveru, jejíž kanál se nazývá Tiana Cosmetics. Tiana testuje kosmetiku, vytváří make-upové návody a učí své odběratele jak se nejlépe malovat. V jednom ze svých videí prezentuje alternativní metodu tradiční metody „heavy contouring“; používá pouze barevné korektory. Tiana touto metodou dokázala, že je možné nahradit vrstvy základu, bronzeru a zvýrazňovače za pomoci korektorů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *