Kosmetika, Kůže

Výběr expertů v oblasti péče o pokožku. 5 Nejlepších obličejových sér proti zarudnutí

Obličejové sérum je základem péče o zarudlou pokožku. Experti jsou za jedno – ingredience hrají při výběru toho nejlepšího séra první housle. Analyzovali ta nejprodávanější séra a vybrali vítěze. Pojďme se podívat na žebříček sér proti zarudnutí podle specialistů. Při výběru jednoho z nich rozhodně nebudete zklamaní.

Co přesně by mělo kvalitní sérum proti zarudnutí obsahovat?

Efektivní aktivní ingredience jsou základem účinku jakéhokoliv kvalitního séra, hlavně: 

 • vitamin C
  Rozjasňuje pigmentace, vyrovnává tón pokožky, posiluje stěnu cév a činí kapiláry odolnější.
 • vitamin K
  Zklidňuje pokožku a snižuje viditelnost rozšířených kapilár, kdy také podporuje koagulační systém
 • zelený čaj
  Posiluje krevní oběh a kapiláry, kterým chrání v dilataci.
 • kaštan
  Stahuje rozšířené cévy. Snižuje viditelnost popraskaných kapilár a zabraňuje jejich praskání.
 • Gotu kola
  Má zklidňující účinek, posiluje krevní oběh a stimuluje produkci kolagenu a elastinu.

Výše zmíněné složky naleznete v sérech z našeho výběru níže. Je nutné se v případě citlivosti a častého zarudnutí pokožky vyhnout:

 • syntetickým pigmentům
 • parabenům
 • konzervantům, jako SLS
 • alkoholu

Tyto ingredience mohou totiž citlivou pokožku dráždit a v případě, že se objevují v sérech, její stav ještě zhoršovat. 

TOP 5 obličejových sér proti zarudnutí dle expertů

1. Nanoil Anti-Redness Face Serum

Nanoil Anti-Redness Face Serum

Nanoil Serum je vytvořen specificky pro pokožku citlivou na zarudnutí. Funguje ale také na zralé a “normální” pokožce, která je náchylná na hyperpigmentaci. Krátký výčet ingrediencí znamená vyšší efektivitu při boji proti metličkovým žilkám. Stačí několik aplikací a žilky a popraskané kapiláry budou téměř neviditelné. Extrakt z lípy nabízí protizánětlivý účinek a zklidnění pokožky, kromě toho nabízí osvěžující aroma. Co se extraktu z Punarnava týče, bojuje proti hyperpigmentaci a vyrovnává tón pokožky. Kromě toho dokáže zpomalit tvorbu vrásek

Použití: Nanoil lze užívat dvakrát denně. Nezkazí váš make-up. Funguje dokonce i jako rozjasňující primer. Je nesmírně lehký a snadno se absorbuje, kdy za sebou nezanechává mastný film. Více informací je k dispozici na www.nanoil.cz

2. Medik8 Calmwise Serum

Medik8 Calmwise Serum je ideálním produktem pro pokožku s popraskanými kapilárami s náchylností k zarudnutí. Receptura je jednoduchá a obsahuje pouze sedm komponent. Jako v minulém případě neobsahuje žádné barvy či aromatické látky. Extrakt z šalvěje je klíčovou ingrediencí, která zklidňuje podrážděnou pokožku. Patentovaná složka, teprenon, snižuje viditelnost popraskaných kapilár a zarudnutí. Sérum také činí pokožku hebčí a odolnější vůči působení externích faktorů.

Použití: mělo by se užívat dvakrát denně. Neaplikuje se po celém obličeji, jelikož se jedná o topickou léčbu. Na séru se nám ale nelíbá jedna věc – je k dispozici v lahvičce, která nemá dostatek objemu na to, aby vydržela po celou dobu léčby.

3. Pharmaceris N C-Capilix

Nemůžeme zapomenout na Pharmaceris. Jedná se o produkt určený pro pokožku náchylnou na. zarudnutí, ale také pro pokožku, kterou trápí únava či hyperpigmentace. Přírodní receptura není zatížena příliš mnoha složkami. Vitamin C v séru dokáže posilovat slabou kapilární stěnu a činit pokožku imunní vnějším faktorům. Avokádový olej, na druhou stranu, hydratuje a obnovuje pokožku, zatímco kukuřičný olej nabízí účinek proti vráskám.

Použití: lze užívat dvakrát denně. I když je receptura vcelku mastná, nezanechává za sebou mastný film. Sérum potřebuje cca měsíc pravidelné aplikace pro zajištění viditelného účinku. Cena a objem nám na produktu vyhovují.

4. Janssen Cosmetics Daily Couperose Serum

Janssen Cosmetics také nabízí obličejové sérum pro reaktivní, citlivou a často zarudlou pokožku. Výčet ingrediencí je vcelku dlouhý, ale receptura obsahuje mnoho přírodních složek, u nichž je podráždění nepravděpodobné. Směs rostlinných extraktů od kaštanu přes lékořici a kopřivu je velice efektivní a dokáže penetrovat pokožku pro efektivní péči o kapiláry. Další složky, jako např. bisabolol a allantoin, dokáží efektivně inhibovat zánět a pomoci zarudnutí obličeje.

Použití: Toto sérum připomíná gel a lze jej užívat dvakrát denně. Nejlepší je ale užívat jej během večera, jelikož absorpce chvíli zabere a produkt za sebou může zanechat mastný film. Produkt je dostupný v lahvičce o objemu 30 ml.

5. The Ordinary Ascorbyl Glucoside Solution 12% 

Jedná se o nesmírně efektivní multi-tasking produkt, jelikož funguje skvěle na zarudlé, citlivé a zralé pokožce. Zároveň ale skvěle působí i na zdravé pokožce, která přichází o svůj přirozený jas. Vitamin C ve své šetrné formě tvoří nejdůležitější článek receptury a právě díky němu dokáže sérum vyrovnávat tón pokožky a eliminovat hyperpigmentace. Sérum vyrovnává vrásky a zpomaluje tvorbu nových vrásek.

Použití: Během zkrášlovací rutiny s použitím tohoto produktu nelze užívat další kosmetiku s obsahem vitaminu C. Oficiální webové stránky doporučují vyhnout se slunečnímu záření, takže by byla aplikace nejvhodnější během podzimu a zimy. Někteří uživatelé si stěžují ohledně pálení při aplikaci, ale výrobce ujišťuje, že se jedná o přirozenou reakci.